PROTESTOVAT BUDOU DLOUHO, ARMÁDA S PŘEVODEM NESPĚCHÁ

8.1.2011

Hradec Králové – Zimní divadlo ve vyhřívaném vojenském stanu, který na svém pozemku naproti Žižkovým kasárnám rozložil spolu se svými příznivci Róbert Nemeček, bude možná fungovat delší čas.

Protestní podpisová akce kvůli parkování v centru města (7. ledna 2010).

Protestní podpisová akce kvůli parkování v centru města (7. ledna 2010). | Foto: DENÍK/David Taneček

Organizátoři protestní podpisové akce, která má upozornit na to, že jedním z řešení parkování v centru města by mohlo být využití vnitřní plochy areálu Žižkových kasáren, totiž chtějí kulturní víkendové akce pořádat až do doby, dokud nedojde k nějakému konkrétnímu kroku, jímž by armáda kasárna převedla na město.

„Nechceme, aby areál koupil nějaký developer, ale aby tam vznikla parkovací plocha, kterou by si spravovalo samo město, a ne společnost ISP (Atol),“ přiblížil svůj záměr organizátor akce „Kasárny občanům“ Róbert Nemeček.

„Jednání s armádou už vedeme řadu let. O areál zájem máme, plochu bychom využili jako záchytné parkoviště s příznivou cenou. Co se týká budov, tam ještě konkrétní záměr neexistuje,“ uvedl Martin Soukup, náměstek primátora.

„V objektu sídlí složky Vojenské ubytovací a stavební správy, Vojenské policie, Regionálního finančního odboru a jsou tam také sklady. V případě nepotřebnosti objektu by byl nejdříve nabídnut k převodu ostatním orgánům státní správy a pak k prodeji,“ uvedl Vladimír Lukovský z tiskového oddělení Ministerstva obrany ČR.

8.1.2011VSTUP DO DISKUSE