PŘIPRAVUJEME PROJEKT Třebechovice pod Orebem – Obora

 

Autorem zastavovacích studií a vizualizací  je Róbert Nemeček. 

Výlučným vlastníkem pozemků jsou manželé Alena a Róbert Nemeček. 

Progresivní ekologická farma s lesoparkem a novou lesní tůní, zelený dům s lesními posedy ukrývající apartmány pro seniory na konci zástavby před vstupem do lesního panství a obor Alexandry Hardegg, dcery hraběnky Diany Sternbergové.

Dům má fasádu s integrovanou zelení, budova obsahuje místnost pro komunitní soudržnost s databankou, rehabilitační koutek, ordinací praktického lékaře a PCO (24hodinový pult centrální ochrany) pro nastolení klidu a bezpečí seniorů s možností dalšího připojení okolních objektů za pomoci elektronické zabezpečovací signalizace nebo elektrické požární signalizace. Součástí zeleného domu je i pojízdná výrobna sýrů a malý pivovar specializovaný na výrobu nealkoholického piva. Součástí farmy je i místnost pro děti, pro natáčení dětské soutěže v kreativitě.

V této lokalitě navrhujeme vybudovat vodní plochu a kořenovou  čističku.

Dále zde vybudovat zázemí pro Progresivní farmu- stavby  dům chráněné zemí, kde na povrchu budou domy do tvaru lesních posedů. 

V hlavní budově bude místnost  pro děti a mládež pro volnočasové kroužky – rybolov, myslivost a školící centrum pro životní prostředí. Součástí areálu je i speciální prostor pro pozorování krmení zdejších drobných šelem a živočichů ve volné přírodě, jak jsme to viděli na Novém Zélandu a v Austrálii. Zájem o dětský  pětiboj je prověřen u základních škol .

Hlavní myšlenkou zástavby je znovuzrození a návrat k tradičním hodnotám, zejména ekologii (výstavba z obnovitelných zdrojů). Dále vytvoření zázemí pro výuku při  Environmentálním vzdělávání v neregulované krajině. Posláním projektu je odpoutat děti od televize a počítače a vrátit je do přirozeného prostředí.

Dům a okolní pozemek se bude využívat pro pořádání dětské rybářské soutěže school Double Victory pořádané ve čtyřech disciplínách (hod na terč kapkou a muškou, chytání ryb udicí, teorie a znalosti ryb a hod do dálky kapkou a muškou).