STAN NAPROTI ŽIŽKOVÝM KASÁRNÁM STÁLE „ŽIJE“

16.1.2011

Hradec Králové – Zimní happening ve vojenském stanu, který před několika dny postavil Róbert Nemecek se svými příznivci, stále pokračuje. Protestuje tak proti pomalému procesu převodu Žižkových kasáren, které vlastní armáda, do majetku města.

Protestní podpisová akce kvůli parkování v centru města (7. ledna 2010).

Protestní podpisová akce kvůli parkování v centru města (7. ledna 2010). | Foto: DENÍK/David Taneček

Podle něj by město mohlo využít vnitřní plochy k parkování za přijatelných podmínek. Radnice se podobnému záměru nebrání, o bezúplatném převodu s armádou jedná už delší dobu.

„Myslím, že by nebylo dobré, aby plocha pak spadla pod ISP (Atol), město by si parkování mělo ošetřit samo,“ řekl Róbert Nemecek. Petice, kterou lidé ve stanu podepisují, čítá již něco kolem pěti stovek podpisů. „Ještě několik archů máme mezi lidmi, tak uvidíme, kolik jich nakonec bude. Rád bych se pak s archem vydal na zasedání zastupitelstva,“ uvedl Nemecek. Ve vytápěném stanu se v sobotu promítají filmy a v neděli hraje divadlo. Pátky jsou věnovány koncertům.

V objektu kasáren v současné době sídlí složky Vojenské ubytovací a stavební správy, Vojenské policie, Regionálního finančního odboru a jsou tam také sklady. Pokud se armáda rozhodne majetku zbavit, jako první ho nabídne orgánům státní správy.
Zdroj: https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/stan_atol_isp_petice_kasarny_20110115.html