MANUÁL SOUTĚŽE

Dobrý den,

jmenujeme se rodina Nemečkovi a jsme z Evropy, konkrétně z České republiky. Rádi bychom Vaší školu zapojili do soutěže a touto cestou předali pozvánku na „Rybářskou olympiádu škol“ před kamerami.

Něco o nás: Já jsem podnikatel, navrhuji ekologické domy s obnovitelných zdrojů a rád fotím a skládám hudbu. Moje žena pracuje jako žena v domácnosti a stará se o účetnictví.  Naší dceři je 11 let a je malířkou. Namalovala všechny obrázky v této pozvánce. Našemu synovi Bobíkovi je 7 let a nafotil všechny fotografie na této pozvánce. Celá naše rodina miluje rybaření a jízdu na plachtě.

Příroda v Třebechovicích pod Orebem a srdečná povaha zdejších lidí vytváří skvělé podmínky pro náš nový projekt: dětskou zábavnou soutěž zaměřenou na rybaření s výhledem na celosvětovou soutěž.

Do soutěže se může zapojit jakýkoliv žák školy i bez zkušeností s rybolovem. Zkušení rybáři jsou samozřejmě výhodou, nikoliv podmínkou! Nejde o talentovou soutěž, zábavnou show, ale spíše o návod, jak příjemně strávit volný čas a děti trochu něco naučit.

Soutěž je zaměřena na rybářskou techniku, teoretickou část a lov ryb udicí. Jsme připraveni to naučit každého a věřte mi, že na tom nic není. Jako bonus jsou ceny pro vítěze, CD s nahrávkou natočeného filmu s námi vytvořenou loutkovou, nebo animovanou pohádkou podle námětu Vaší školy. Je důležité říci, že Vaše škola za to nic neplatí, vše hradíme my.

Celá událost bude natáčena profesionálními kameramany z Nelsonu a okolí. Natáčet se bude i pod vodou, z dronu a budou použity i speciální natáčecí triky. Jedno vyhotovení zůstane Vaší škole pro případnou prezentaci a druhé vyhotovení předložíme České televizi. Uvažujeme o pravidelném měsíčním cyklu, pokaždé s jinými školami. Na celou akci máme vlastní finanční prostředky a potřebujeme jenom nadšence pro tento šílený nápad. Vaše škola vybere jen vhodné žáky a jednoho učitele jako dozor a zajistí, aby se děti s Vaším učitelem dostali do Třebechovic pod Orebem mi zajistíme stravu a občerstvení. Zveme celou školu a rodiče a přátelé školy na tuto příjemnou akci.

V tomto pořadu chceme ukázat dětem a rodičům, jak nenahraditelný je čas strávený v přírodě, například u vody a k tomu všemu trochu napětí při dětské soutěži škol. Myšlenkou projektu je zařadit soutěžní seriál do televize v měsíčním cyklu škola proti škole. Později půjde o nalezení vítězného týmu školy s ambicí na statut mistrů světa. Prvním místem pro pilotní projekt bude Česká republika, Třebechovice pod Orebem a v tomto prvním díle bude i anketa o zájem diváku o tuto soutěž. Pokračovat samozřejmě budeme jen když Český divák řekne jasné ANO. V tomto případě, by pravděpodobně v Třebechovicích pod Orebem vznikl sportovní areál pro tento druh soutěže s rovnocennými podmínkami soutěže a soutěže by byly vysílány v televizi.

Průběh soutěže a natáčení:

  1. Před soutěží bychom rádi nashromáždili podklady od úřadu města a fotografiemi okolí ze kterého vybrané školy pocházejí.
  2. Před samotnou soutěží zajdeme došly do škol a uděláme krátké rozhovory ve škole a školy představíme a samozřejmě natočíme rozhovor soutěžního týmu (ideální bude, když zde budou chlapci i děvčata)
  3. První den samotného natáčení soutěže natočíme, jak se ráno děti, učitel a diváci přesunou do Environment centrum.
  4. Dopoledne společné postavení rybářského přístřešku na louce z přírodního dřeva a uvázání pravé ovčí vlny na střechu a bočnice.
  5. Ve 12 hod oběd.
  6. V 13 hod seznámení s pravidly soutěže.

 

7.Odpoledne zahájení rybářské techniky hod s udicí na terč a do dálky

8.Celý druhý den lov ryb na udici s hodinovou přestávkou na oběd.

 

 

 

 

 

 

9.Třetí den dopoledne teoretická část ve škole, kde budou děti odpovídat na předem připravené otázky z oblasti rybolovu.

10.Čtvrtý den odpoledne vyhlášení vítězů a předání cen.

11.při předání filmu dostanete i animovanou pohádku dle Vašeho námětu

V případě zájmu nám prosím odpovězte, abychom mohli zahájit komunikaci a přípravu události.